Co to jest rozstaw?

W tym punkcie dostosowują Państwo parametry klamki tak, by pasowała ona do Waszych drzwi. Prosimy więc, aby przeczytali Państwo tą instrukcję do końca.

Między pokojami mieszkania najczęściej (ale nie zawsze) są drzwi, które nie mają wbudowanego zamka. Zamykane są tylko „na klamkę”. Takie drzwi zwane bywają zresztą pokojowymi. Jeśli szukacie Państwo do nich klamki, należy zaznaczyć opcję „bez otworu” i kliknąć Dalej.

Pozostałe drzwi posiadają wbudowany zamek. Zamki mogą być zamykane na tradycyjny klucz, klucz typu Yale (tzw. zamki cylindryczne lub wkładki Yale), lub pokrętło WC w drzwiach łazienkowych (klamki łazienkowe stanowią osobne pozycje w naszym sklepie). Wybór rodzaju zamka odbywa się w następnym kroku zatytułowanym „wybierz rodzaj otworu”.

Jeśli Państwa drzwi mają wbudowany zamek, wtedy należy zaznaczyć odpowiednią wartość rozstawu (72mm lub 90mm. Rozstaw otworów, to odległość między środkiem otworu na rękojeść klamki a środkiem otworu w którym umieszczamy klucz (albo w przypadku łazienki, pokrętło). Odległość tą można zmierzyć zwykłą linijką, a drobne odstępstwa od podanych przez nas wartości (72, 90) należy zaokrąglić.

Najczęstszym rozstawem w Polsce jest 72mm, ale występuje też 90mm i bardzo rzadko 60mm. Jeśli Państwa drzwi mają ten ostatni, prosimy złożyć zamówienie na inny rozstaw, a potem wysłać e-mail z informacją o tym właściwym na adres sklep@salon-klamek.pl .

Jeżeli nie mogą Państwo podać teraz powyższych danych, można skorzystać z opcji „zachowaj koszyk” u dołu strony, a do zakupów powrócić później.

Uwaga! Jeśli chcą Państwo wybrać ten model klamki do dwóch lub więcej rodzajów drzwi (rozstawów, rodzajów otworów), to do każdego z tych rodzajów należy wybrać ten produkt od nowa, tj. rozpocząć wybieranie na podstronie jego kategorii lub na stronie głównej.